פיתוח מנהיגות מהווה את אחד הבסיסים המשמעותיים בכל מבנה ארגוני פורמלי ובלתי פורמאלי.
בכל אחד מאתנו קיים מנהיג, מנהיגות הינה דרך חיים המתרגמת ערכים לפעולה בסביבת החיים האישית,
בקהילה בה אנו חיים ובמדינה בה אנו מתגוררים.
בארגונים פורמליים, מעבר לניהול נכון ויעיל, על כל מנהל מוטלת האחריות להנהיג ולהוביל, 
לדעת לרתום את הארגון ואת צוותי העבודה ליעדים שהוגדרו ולמטרות חדשות.

תוכניות לפיתוח מנהיגות משלבות בתוכן פרקטיקה מעשית. 
כל משתתף נדרש ליזום ולהוביל פרויקט/תוכנית. אופי התכניות הינו ייחודי ומשתנה בהתאם ליעדים ולמטרות.  
קיימים שני מסלולים: ארגוני וקהילתי.

פיתוח מנהיגות בארגונים

פיתוח מנהיגות מקצועית

בכל ארגון ההון האנושי הנו משאב יקר וחשוב. השקעה במיומנויות העובדים וביכולותיהם מובילה את הארגון למחוזות של קדמה ופיתוח מקצועי.

בפיתוח מנהיגות הדגש הוא על התנסות העובדים בפרואקטיביות, ייזום והובלה של תהליכים חדשים ומייעלים. הפיתוח נעשה באמצעות משימות מובנות המתמקדות בשיפור ביצועים לצד פיתוח חשיבה יצירתית  אשר תוביל את הארגון ליכולות מנהיגותיים וניהוליים טובים יותר.

קידום ופיתוח אחריות תאגידית

בשנים האחרונות נושא האחריות התאגידית הפך למרכזי בארגונים רבים בארץ ובעולם. חברות וארגונים מבינים את ההשפעה העצומה שיש להם על הקהילות והאזורים הגאוגרפיים בהם הם פועלים. האחריות התאגידית מתרכזת בשאלה כיצד ניתן לקדם ולפתח את הארגון תוך דאגה לעובדים, הלקוחות ושאר בעלי העניין.

פיתוח מנהיגות ובתי ספר לפעילים

צברנו ניסיון רב בהובלת תכניות לפיתוח מנהיגות קהילתית, במהלך השנים הכשרנו פעילים בתחומים מגוונים:

פיתוח מנהיגות ובתי ספר לפעילים

תכניות ההכשרה לפיתוח מנהיגות ובתי ספר לפעילים דוגלת במעורבות תושבים ובשיתוף תושבים בכל הכרוך בשיפור רמת השירותים ובהעלאת איכות החיים בקהילה.

השתתפות פעילה של תושבים בחיי הקהילה מסייעת להגברת המודעות החברתית, מעודדת התחשבות בערכים ובסגנונות של הקבוצות השונות. תומכת ביצירת אוירה חיובית בקרב המשתתפים, בפיתוח תשתית עתידית של עזרה הדדית, הצטרפות של המשתתפים לקידום תכניות ושירותים חברתיים וכלכליים, השתתפות בוועדות וארגונים הפועלים בקהילה ולמענה וסיוע לרשות המקומית בפיתוח והקמת שירותים המותאמים לצרכי הקהילה.

בין התוכניות שהובלנו: אקדמיה לפעילים, פיתוח מנהיגות הורית, וועדי שכונות, חד-הוריות , פעילי איכות סביבה, פיתוח מנהיגות בקרב גמלאים, קהילה נגישה ועוד.

תכניות לקידום סביבה איכותית

נקודת המוצא היא שלסביבה יש השפעה עצומה על איכות החיים שלנו ושל ילדינו. המטרה היא לאתר ולפתח מודעות וידע בתחום איכות הסביבה, יצירת מאגר של פעילים, ייזום תכניות המקדמות העלאה והטמעת המודעות לסביבה בריאה ואיכותית יותר למען הדור הבא. התכניות מיועדות לקדם מעורבות של מגזרי אוכלוסייה שונים, למען שיפור איכות חייהם ואיכות הסביבה בה הם מתגוררים.

שיתוף הציבור

שיתוף הציבור בתהליכי קבלת החלטות הוא תהליך שבו תושבים, סוחרים או בעלי עניין אחרים שותפים, ביחד עם גורמי עירייה, בתהליכי קבלת החלטות בנושאים המשפיעים על איכות חייהם. ישנן דרכים רבות ורמות שונות בהן ניתן לקיים תהליכי שיתוף ובכל מקרה, ההחלטה באיזה אופן ניתן לקיים תהליך קבלת החלטות משותף של הציבור והעירייה מושפע מגורמים רבים ושונים. א.א פיתוח ארגוני וקהילתי ביצעה לאורך השנים פרויקטים מובילים בשיתוף הציבור בתחומי הפיתוח והתשתיות, פיתוח שירותים ועוד. לנו יש את הידע והניסיון בהובלה והתאמה נכונה של תהליכים אלו בהצלחה!